مدارس تهران به سرعت‌گیرهای سیار مجهز می‌شوند

مدیرعامل شرکت علایم راهنمایی و فنی ایران گفت: سرعت‌گیرهای پلاستیکی برای مدارس سطح شهر تهران تهیه شده است که علاوه بر قابلیت نقل و انتقال آسان موجب افزایش ایمنی در تردد دانش‌آموزان می‌شود

مهندس کارگر آزاد در گفتوگو با خبرنگار شهر با اعلام این خبر افزود: این سرعت‌گیرها حالت رول دارد و در کیسه‌های مخصوص نگهداری می‌شود و سرایدارهای مدارس می‌توانند آن را در مدارس نگهداری کرده و در زمان تعطیلی مدارس و شروع تردد دانش‌آموزان آن را در مقابل مدرسه پهن کنند

وی اظهار داشت: این سرعت‌گیرها علاوه بر ایجاد امینی به راحتی پس از اتمام کار قابل جمع‌آوری و انتقال است و هم‌اکنون در مدارس شهر تهران توزیع شده است.

وی همچنین از نصب تابلوی جدید هشدار عبور دانش‌آموزان در مقابل مدارس خبر داد و گفت: برای اولین بار در کشور تابلو جدیدی برای هشدار محل مدرسه و عبور دانش‌آموزان طراحی شده است که حالت پنج ضلعی دارد و البته در آیین نامه جدید راهنمائی و رانندگی هم لحاظ شده است.

وی ادامه داد: پیش از این تابلوهای هشدار مدرسه مثلثی بود که نصب این تابلوها با نقش دو کودک می‌تواند به دلیل ظاهر جدیدی که دارد در اعلام هشدار به رانندگان و توجه آن ‌ها تاثیر مناسبی داشته باشد.

به گفته وی، به دلیل این که تابلوهای چندضلعی جدید است برای نصب آنها در مقابل مدارس از معاونت حمل و نقل و ترافیک مجوز لازم اخذ می شد، که هم ‌اکنون نصب آن ‌ها عملیاتی شده است.

وی با بیان این که کار خط کشی‌های مقابل مدارس در حال اتمام است،‌ افزود: عملیات خط کشی مدارس با اولویت معابری که خودروها با سرعت بیشتری از آن ‌ها عبور می‌کنند انجام شد، و در حال اتمام خط کشی معابر باریک‌تر و فرعی‌تر هستیم.

مدیرعامل شرکت عرف ایران از تجهیز پلیس مدرسه خبر داد و افزود: بر اساس درخواست‌های رسیده از سوی مدارس خرید تجهیزات پلیس مدارس انجام شده است که این تجهیزات شامل جلیقه شبرنگ، پرچم ایست و احتیاط، سوت و حمایل است.

وی گفت: هم ‌اکنون حدود هشت هزار عدد تجهیزات پلیس در مناطق مختلف تهران توزیع شده است.

وی تصریح کرد: ‌وظایفی که به شرکت عرف ایران در ارتباط با ایمن سازی معابر و نصب علائم افقی و عمودی برای بازگشایی مدارس محول شده بود، هم‌اکنون تحقق یافته است.

درباره نويسنده

دیدگاه خود را ثبت کنید

پنج × 5 =

گفتگو با کارشناس فروش عرف

)
    در حال تایپ است...

    برای ارسال پیام، لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید. در اسرع وقت کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت

    ارسال پیام لغو